середа, 26 травня 2021 р.
вівторок, 25 травня 2021 р.
субота, 22 травня 2021 р.
Міжнародний день біорізноманіття
День Шерлока Хомса
Починаючи з 2013 року щорічно 22 травня відзначають День Шерлока Холмса.
Дата для проведення свята вибрана не випадково. Саме в цей день у 1859 році народився Артур Конан Дойль, творець цього чудового персонажа. Шерлок Холмс з моменту своєї появи зачарував публіку різного віку і цілком заслуговує свій власний день у календарі свят. Якщо ми говоримо фразу «усесвітньо відомий детектив», то звичайно ж, маємо на увазі Шерлока Холмса! Детективний персонаж Шерлока став героєм для мільйонів з моменту його створення.
Артур Конан Дойл, автор оповідань про Шерлока Холмса, стверджував, що персонаж був спочатку натхненний Джозефом Беллом, хірургом з Королівської лікарні Единбурга, у якого Дойл працював асистентом. Як і Холмс, Белл був відомий своєю здатністю робити загальні висновки на основі найдрібніших спостережень, а також славився здатністю по невеликих деталях вгадувати характер, заняття і минуле людини.
Перше оповідання Дойла про Шерлока Холмса вперше з'явилося у пресі в 1887 році. Наступні оповідання продовжували публікуватися протягом сорока років, аж до смерті автора. За цей час детектив пережив незліченну кількість пригод, зазвичай в супроводі свого вірного друга і помічника, доктора Ватсона. Усього Дойл написав 60 оповідань про Шерлока Холмса.
Пізнай свій край...
«Пізнай свій край… себе, свій рід, свій народ, свою землю — і ти побачиш шлях у життя. Шлях, на якому найповніше розкриються твої здібності. Ти даси йому продовження, вторувавши стежину, із тієї стежини вже рушили у життя твої нащадки. І також будеш ти...», - писав Г.С. Сковорода.
21 травня п'ятикласники мали чудову нагоду поспілкуватись з односельчанкою, котра дослідждує історію своєї родини, знає про своїх прародичів аж до сьомого покоління, Лідою Дмитрівною Боднарчук. Вона поділилась досвідом, де та як можна шукати інформацію про своїх предків та їхні родинні зв'язки, показала власний приклад створення родинного дерева.
Ніколайчук Максим, учень 5 класу Зеленченської гімнізії, який цікавиться історією, досліджує своє коріння, представив власний зразок дерева роду.